Protáhněte si tělo rovnou v Karlíně!

Autor: Tereza Vlková
Datum: 28. 6. 2023
Foto: River Rink, Kasárna Karlín

Máme za sebou první letošní tropické dny. Nevíme jak vás, ale nás trochu svrbí prsty, když ťukáme e-maily a prezentace do počítače nebo sedíme už u třetí videokonference, a za okny kanceláře přitom vidíme krásné letní počasí. Je to k vzteku! Říká kdo? Léto se dá aktivně užít venku, i když zrovna nemáte dovolenou, a to třeba ještě předtím, než vůbec dorazíte do kanceláře, anebo cestou domů z práce.

O karlínských jógových studiích jsme psali v lednu a osvěžit si můžete i přehled všech základních letních sportovních možností v naší čtvrti z loňského roku. Jaké novinky a speciální akce se ale v Karlíně nabízejí letos? Čtěte dál.

Skate závody
Tradiční závody ve skateboardingu, jedny z největších v Evropě, se pod názvem Mystic Skate Cup uskuteční už 30. června až 2. července na Štvanici. Inspirace pro vaše vlastní ježdění se tu bude dát posbírat jistě dost. Akci navíc tradičně doprovázejí koncerty, takže se Mystic dá vnímat i tak trochu jako taneční hodina (nebo dvě)!

Pétanque
Kasárna Karlín letos právě v červnu otevírají nové hřiště na pétanque. Ať už pétanque řadíte mezi sporty, nebo jen volnočasové aktivity, může jít o super nápad, jak strávit s kolegy nebo kamarády pár příjemných chvil po práci a jen u toho nesedět. Bonus? Plocha v Kasárnách Karlín je k dispozici zdarma, a dokonce si jen za vratnou zálohu můžete na místě půjčit i sadu koulí na hru. Otevřeno je ve všední dny od 13:00 do 23:30, o víkendu od 10:00 do 23:30.

Jóga v parku
Čtvrteční rána mezi 7:30 a 8:30 můžete v Kaizlových sadech v blízkosti Invalidovny zasvětit józe nebo funkčnímu tréninku pro zdravá záda a zlepšení kondice pod otevřeným nebem (více informací a kontakt naleznete zde). Nám přijde možnost mít pohyb pro daný den odškrtnutý už při příchodu do kanceláře naprosto geniální! Pokud nejste zrovna spíš typ sova…

Tanec v River Rinku
Pro sovy totiž máme něco jiného. I letos se můžete skvěle protáhnout na volných hodinách latinských tanců v River Rinku každý čtvrtek od 18:00 hodin. I ten, kdo se bojí, že nemá partnera, musí na parket! Protože u latiny platí, že i trénovat kroky sám se vždycky počítá!

Fotbal
Hned 4. července se navíc přímo u nás v River City Prague slavnostně otevře (a bude to s velkou pompou a doprovodným programem) skvělé hřiště na street fotbal adidas X Crazy Arena. Volně dostupné bude až do konce měsíce. Zahrát si na umělé trávě na ploše 10 × 20 metrů budete moci po celý den kromě momentů vyhrazených turnajům a akcím (viz přiložené programy).

O nic se nemusíte starat – míč a rozlišováky pro týmy budou k zapůjčení v River Rink Summer baru hned za budovou Missouri. Přijďte si zahrát a užít si pořádnou porci pohybu!

Jsme zvědaví, kde vás další dny budeme nacházet v pohybu. Užívejte léta!