Vánoční atmosféra v Karlíně. Kam pro cukroví, na brusle a čím se zahřát?

Autor: Lucie Nováková
Datum: 19. 12. 2023

Zasněžené Karlínské náměstí sice zařídit neumíme, ale kouzelnou vánoční náladu vykouzlíme. Zahřejte se s námi na bruslích i šálkem teplého pití, zjistěte, kam pro tu nejlepší vánočku i si ulovte vymazlené cukroví. 

Kam pro cukroví?

Nestíháte nebo se vám do pečení cukroví nechce nebo snad už máte cukroví snězené jako my? Nevadí, v Karlíně je několik míst, kde vás zachrání. Pro klasiku utíkejte k Antonínovi. Jejich poctivá půlkilová krabička obsahuje linecká kolečka s rybízovou marmeládou, vanilkové rohlíčky, měkké kokosky i perníčky a nepečené kokosové kuličky. Naším favoritem je tradičně netradiční cukroví z Etapy. Bohužel nejsme jediní, komu etapí cukroví chutná, takže celý box už si domů nejspíš neulovíte, ale pravidelně je cukroví k dispozici na pultu. Těšte se na klasiku jako vanilkové rohlíčky a linecké cukroví, ale i velkou kávovou kouli s kokosem, veganské brusinkové košíčky nebo išlská kolečka plněná domácím pekanovým máslem. Samozřejmostí je velké vosí hnízdo nebo úl, chcete-li. „Máme pro vás ještě jeden list minute tip, a to cukroví od Louskáčka, které pořídíte na pátečních Karlínských trzích. „Upgradovanou“ klasiku budou mít poslední týden před Vánoci i v Esce. V půlkilových krabičkách budou třeba linecké hvězdičky s nemletým mákem plněné citrónovým lemon curd, klasické rohlíčky, rumové perníčky, ale i vosí hnízda namáčená v čokoládě nebo kolečka se slaným karamelem a čokoládou.

Kam pro dobrou kapku?

Červené nosy a zkřehlé ruce k zimě sice patří, ale o nic příjemného se nejedná. Pojďte se s námi raději zahřát. Na kapku něčeho ostřejšího se vydejte do Emy, kde mají  skvělou irskou kávu, která vám možná poplete jazyk i nohy. Vaječňák se špetkou muškátového oříšku a štiplavého zázvoru mají v Etapě. U výše zmiňovaného Antonína si k cukroví můžete přibrat domů i lahev vaječného likéru. Řádně se zahřejete díky poctivému svařáku od Kubíka, které má opět svůj stánek u kluziště River Rink. Pokud preferujete nápoje bez alkoholu, zkuste London fog v Mém šálku kávy. Čekejte silný earl grey, vanilkový sirup a našlehané mléko. Velké kotlík lásky a taky sladkého kakaa si vychutnejte v Grounds.

Kam pro vánočku?

Ať už s máslem, kakaem, marmeládou nebo jen tak, vánočka k vánoční atmosféře patří. Pokud nemáte čas ani chuť pokoušet se trumfnout babiččinu nedostižnou vánočku, zkuste vánočky z našich oblíbených karlínských podniků. Klasickou poctivou kynutou vánočku mají v Antonínově pekařství nebo v Pekárně Krystal. V obou pekárnách ji ulovíte každý den. Vymazlenou špaldovou s mandlemi, rozinkami a citronovou kůrou seženete v Etapě. Vánočky budou k dispozici i v Esce, tak na ně počíhejte.

Kam na brusle?

Zahřát vás nemusí jen vánoční svařák, ale i zábavný pohyb jako je bruslení. V Karlíně opět můžete zavítat na kluziště River Rink. Že nemáte vybavení? Nevadí! Brusle a další potřebné propriety na bruslení si tu půjčíte. Aby vám tu bylo příjemně, otevřená je i food zóna nebo oblíbený Poctivý svařák od Kubíka. Pokud se nechcete na kluzišti mačkat, doporučujeme vyrazit v dopoledních hodinách ve všední dny. Kluziště si můžete třeba s kolegy z práce pronajmout a zahrát si hokej nebo si jen tak zabruslit. Veřejnosti je kluziště otevřené každý všední den od 10:00 do 22:00 a o víkendu už od 9:00.

Přejeme vám krásné a klidné Vánoce. Vidíme se v roce 2024 👋