Ye’s kafe | wine: Na kafe, na víno i na sladkou tečku

Autor: Barbora Votavová
Datum: 7. 6. 2021
Foto: Barbora Votavová

Espresso bar a vinárna v jednom? Yes, please!

Karlín má novou kavárnu. A ne ledajakou! Název je vám možná povědomý, jednu Ye’s kavárnu už totiž můžete znát z Letné. Prostor v Karlíně je oproti tomu letenskému daleko vzdušnější a větší, stejně tak i zahrádka.

Kavárna Ye’s kafe | wine se usídlila v Karlíně v polovině letošního března a najdete ji v ulici Za Karlínským přístavem. Takže nádherně klidné místo s výhledem na Vltavu. Otevřeno tu mají každý všední den a dokonce také o víkendu. Zavítat sem můžete vždy od 9 do 21 hodin.

Jak už asi podle názvu tušíte, prim tu hraje především skvělá výběrová káva a kvalitní vína – červená, bílá a perlivá prosecca. Všechno na jedničku. Zároveň si tu pochutnáte na skvělých domácích limonádách nebo točeném i lahvovém pivu. K snědku si pak lze vybrat sladkou dobrotu či slanou chuťovku, které bývají vystavené ve vitríně. Na velké a pomalé snídaně to však tady rozhodně není. 

Ye’s kafe | wine je ideální místo na méně formální pracovní schůzky, rychlé kafe s kolegy při obědové pauze nebo když si chcete po práci odfrknout a dát si popracovní sklenku dobrého vína. S výhledem na řeku to pak nemá chybu.

Nás tu ale nejvíc baví káva – flat white s pěnou jako samet, filtr černý jako noc. Na fotce můžete vidět jeden z mnoha krásných hrníčků, do kterých vám tady kávu připraví. Po dlouhé době “kelímkové” je úplná slast vychutnat si kávu pěkně z keramiky. Tyto krásné šálky pro Ye’s kafe | wine tvoří šikovný hrnčíř Daniel Machill. Padnou krásně do ruky a kafe z nich chutná hned o kousek víc.

Pokud nepohrdnete sladkým dezertem, vyplatí se sem udělat procházku také o víkendu. Každou sobotu a nedělu tu vitrína překypuje sladkými dobrotami, které pro kavárnu peče Mlsná Bára. Jestli narazíte na její mechový špenátový chlebíček, neváhejte! Na instagramu kavárny nás nalákal ale také bezlepkový ořechový nebo hříšně čokoládový chlebíček.

Nouze tu nebude ani o nejrůznější akce. Třeba hned v neděli 13. června se tu bude konat další Bloges Market, kde na na vás bude čekat hromada oblečení ke koupi, skvělá muzika a samozřejmě spoustu kafe a vína.