3 + 1 aplikace, díky kterým se s koncem léta nezblázníte

Autor: Tereza Vlková
Datum: 22. 9. 2022
Foto: Shutterstock

Letošní zářijové počasí nám rychle připomnělo, že léto je passé. Škola volá, práce taky, sedni a makej! Opět se roztočila spirála neustálého zvyšování efektivity pomocí různých Slacků, Asan a Togglů, ze kterých není úniku. Říká kdo?!

My totiž věříme, že hledat balanc mezi zvýšením výkonnosti a duševním zdravím je jediná dlouhodobě udržitelná cesta. Proto jsme pro vás tentokrát vybrali aplikace, které vám opravdu usnadní poprázdninový návrat do pracovních lavic.

Freedom

Patříte mezi ty, kteří těžko odolávají naskakujícím notifikacím ať už na mobilu nebo na počítači, oznamujícím vám tu nový e-mail, tu komentář na instagramu nebo zprávu z whatsappu? FOMO vás vytrhuje od práce, na kterou byste se potřebovali déle soustředit?

Zkuste Freedom, appku v telefonu nebo add-on v desktopu – nejlépe funguje v propojení obojího. Tahle svoboda jde totiž hodně přímočarou cestou: zablokuje přístup k internetu pro vybrané aplikace a webové stránky, nebo dokonce plošně, a to až na 8 hodin. Trik je v tom, že jakmile jednou potvrdíte svůj pro práci vymezený čas bez vyrušování, není cesty zpět. Přísné? Jasně! Ale funguje to dokonale, můžeme potvrdit.

Noisli

Ideální appka do open spacu a vašich sluchátek. Pokud se potřebujete zahlušit (= osvobodit se od nežádaných zvuků, např. politické agitky hlučného kolegy z opačného konce kanceláře i názorového spektra) před okolními ruchy, ale písničky se slovy vás rozptylují, tohle by mohlo být něco pro vás. Noisli je aplikace a webová stránka, kde si nastavíte sami podle sebe kombinaci různě silných zvuků a šumů na pozadí – a ty vás přenesou okamžitě někam úplně jinam! Tenhle článek třeba vzniknul za deště na kraji lesa, kterým teče potůček (a přesto v teple a suchu). Aplikace vám umožní zvuky mixovat podle svého nebo využít přednastavených playlistů s různými funkcemi, ať už zvýšením produktivity, nebo naopak odpočinku.

Tak trochu si říkáme… nakombinovat zvuk vodopádu, tropického pralesa a mořského pobřeží v lobby Nile Housu by už mohlo fungovat jako výkonné mentální přenášedlo, ne?

Stretch Excercise – Flexibility nebo Stretching a protahovací cviky

Protahovacích aplikací existuje spousta. My vám navrhneme třeba tyhle dvě, ale záleží na vás, jakou si najdete a bude vyhovovat zrovna vám. Ideální je, aby nabízela krátká, pětiminutová cvičení, která můžete snadno zařadit do svého pracovního dne. A pokud bude umět i automatické připomínky, abyste na protažení v zápalu kancelářského boje nezapomněli, našli jste svůj svatý grál!

Máte sami další tipy, jak zvládnout den v kanceláři a být výkonný, ale zároveň se nezbláznit? Napište nám, jsme na ně zvědaví!

Aplikace Na houby

Dnešní bonusový tip. Pokud vaše sociální sítě i kuchyňkové rozhovory absolutně válcuje téma „rostou/nerostou“ a vy nechcete zůstat za kolegy pozadu, doporučujeme (pro jistotu!) aplikaci Na houby. Kromě atlasu můžete využít i automatické rozpoznání houby podle fotografie a navrch vybrat některý z nabízených receptů. Věříme, že s touhle appkou se opět všichni ve zdraví setkáte!