Můj šálek kávy: Kavárenská stálice v samotném srdci Karlína

Autor: Barbora Votavová
Datum: 11. 3. 2019

Podnik, ve kterém se dobře nasnídáte, naobědváte, dáte si kvalitní kafe, skleničku vína a můžete v něm celý den pracovat, neexistuje. Říká kdo?!

Můj šálek kávy je vlajkovou kavárnou pražírny Doubleshot a mekou pražských kávomilců. Není to ale jen kvalitní káva, díky čemu si podnik zamilujete. Snídaně šampionů, lehké obědy, večerní sklenička vína, příjemný interiér, #dogfriendly, #officefriendly i #bezlepekfriendly. Můj šálek kávy má prostě všechno!

Kávu si majitelé vybírají na kávových plantážích po celém světě a praží kousek za Prahou. Kromě výborného espressa a alternativních příprav kávy nabízí kvalitní čaje, pivo z menších pivovarů nebo domácí limonády. No a pokud se budete chtít po práci nebo na schůzce trochu rozšoupnout, potěší vás i vinná nabídka.

Foto: Barbora Votavová

Když jde o jídlo, ani tady nešlápnete vedle.

Kromě snídaní a poctivých domácích dortů se tu parádně naobědváte. Ze snídaňové i denní nabídky si jistě vybere vegan nebo bezlepkář. Menu se mění jednou za čas podle sezóny, vždy se však můžete těšit na polévku dne a řadu zdravých jídel. Bez čeho se rozhodně neobejdete, je ochutnávka jejich lívanců ze snídaňového menu.

Interiér je sice trochu divočina, ale nějakým záhadným způsobem to dokonale funguje. Budete se tu cítit příjemně a útulně. Je tu pár menších stolků, které se dají spojit, staré dřevěné židle nebo pohodlné křeslo, do kterého zapadnete s knížkou a rázem nevíte o světě. Můj šálek kávy se hodí na neformální setkání, pracovní schůzku, rande i kavárenský office. Nebojte, když vytáhnete notebook a budete se vyptávat na wifi heslo, nikoho tu tím nepohoršíte.

Foto: Barbora Votavová

O tom, že “Šálek” patří mezi nejlepší kavárny ve městě už ví celá Praha, a tak se vám může stát, že si hned nesednete. Pokud návštěvu plánujete dopředu, není nic jednoduššího než si udělat rezervaci přímo na webu kavárny. Jestli vám však nevadí chvilku počkat (a že to za těch pár minut rozjímání před kavárnou stojí), vydržte a určitě se nějaký ten stolek uvolní.