Je to jen plot. Říká kdo?

Autor: Filip Linhart
Datum: 3. 11. 2019
Foto: Lýdia Vyčítalová

Je to výstava pod širým nebem! Většinou za uměním musíte do galerie, ale teď stačí navštívit areál River City Prague na Rohanském nábřeží. Přijďte se zblízka podívat na přehlídku streetartového umění v různých formách. Postupně tady vznikne jedinečná expozice, kterou jinde v Karlíně nenajdete.

Už teď zdobí plot originální díla. Podivná postavička s nepříčetným výrazem štěstí připomíná zubatou žábu i kapra s knírem. Ale může to být klidně obojí. Jejím autorem je Martin Irk, jehož specifický rukopis (v tomhle případě spíš zubomalba) je nepřehlédnutelný. Inspiruje se městskými subkulturami, módou, hudbou a vzpomínkami na devadesátky. Jeho aktuální tvorbu najdete na Instagramu: @martin_irk.

Autor: Martin Irk

O kousek dál se umělecky vyřádil i Jan Miko. Pod jeho expresivním výkřikem si můžete představit cokoliv, záleží jen na vaší fantazii. Díla českého malíře najdete ve Francii, Itálii, Nizozemsku, Iráku i v newyorském Czech Center. Pokud se ale zrovna nechystáte přes půlku světa, můžete si některé z nich prohlédnout i na jeho webu: www.janmiko.com.

Více o obou malířích se dočtete v našem článku.

Autor: Jan Miko

Jestli si myslíte, že tady nebude nic dalšího k vidění, pekelně se mýlíte! Časem dostane v River City Prague prostor řada dalších umělců z různých oblastí umění. Postupně tak vznikne unikátní venkovní galerie, kde najdete graffiti, malby, fotografie a další instalace. Tyto výtvory v průběhu roku vydražíme, takže třeba právě vám udělá nějaké dílko parádu ve vstupní hale. Získané prostředky investujeme zpět do veřejného prostoru.

Chcete být v obraze? Sledujte novinky o plotu a umělcích na www.rikakdo.cz v kategorii Art nebo na stejnojmenném Facebooku.