Osvěžující pracovní léto aneb Kam na schůzi jinam než do zasedačky

Autor: Tereza Vlková
Datum: 23. 6. 2022
Foto: Tereza Šimková, River Rink, Barbora M. Votavová, Shutterstock

Léto dorazilo, venkovní teploty stoupají a klimatizace v kancelářích jedou naplno. A vy musíte sedět v zasedačce s klientem nebo na callu s obchodním partnerem, případně vymýšlíte nový projekt a do hlavy se vám, byť i jen při letmém pohledu z okna ven, vtíravě vkrádají myšlenky na prázdniny a dovolené. Nastalo období utrpení. Říká kdo?!

Dá se to přece udělat i jinak. U nás v River City Prague a jeho okolí najdete spoustu možností, jak si pracovní povinnosti zpříjemnit a rutině dát na frak. Tipy, kam v Karlíně vyrazit na osvěžující pracovní schůzku nebo prostě jenom změnit perspektivu, aby vám šla práce lépe od ruky, najdete v našem dnešním článku.

Kofeinová vzpruha
Etapa, Loft, Proti proudu, Můj šálek kávy… Pokud vám stejně jako nám přijdou tyhle bistra a kavárny z River City příliš daleko na pravidelné schůzování nebo zkrátka jenom příliš profláknuté, doporučili bychom vám jednu bližší možnost s odlišnou atmosférou. Kafe Garáž hned u ústí Žižkovského tunelu v Thámově ulici je totiž trochu jiné kafe. Nám nakopává nápady – třeba to u vás zafunguje taky!

Zelená barva uklidňuje
Prosluněné Karlínské náměstí přímo zve k posezení v trávě. Zvlášť dopoledne tu bývá místa dost, a klid na rozhovory nebo telefonáty je tak zaručen. Pokud s sebou nechcete tahat zrovna piknikovou deku nebo podložku z ranní lekce jógy, náš tajný kancelářský tip je pod zadek použít plastový euroobal na papíry. Nebo dva.

Schůzka v tanečních
River Rink za Amazon Courtem má nově od června otvírací dobu od pondělí do pátku, což se skvěle hodí pro poslední odpolední schůzky, po kterých zůstanete na popracovní pivo nebo dokonce na jednu z veřejných lekcí tance. Ty se konají třeba každou středu a pod rozsvícenými žárovičkami při nich spokojeně zapomenete, že jste se z práce zatím vlastně skoro nehnuli.

Pro deštivé dny
Zrovna prší, ale vy byste rádi usedli pod strom a nechali plynout myšlenky? V Nile Housu to není žádný problém! Tahle vychytaná lobby může posloužit jak na schůzku, tak na trochu kreativního vymýšlení se sluchátky na uších – každopádně tu dáte očím odpočinout od klasického kancelářského prostředí, a přesto zůstanete v suchu i teple.

Pohled do budoucnosti
HolKa, tedy lávka, která spojí Holešovice a Karlín, má být otevřena již na jaře příštího roku. My se už neuvěřitelně těšíme na neformální schůzky, které si budeme dávat s bosýma nohama ve vodě na Štvanici. Tohle pomyšlení nám ulehčuje život už letos!

Pro extremisty
Kravaťáci jsou nudní patroni. Říká kdo?! Pokud se tak nevidíte, nebo tenhle stereotyp chcete rozbít, máme tu pro vás něco extra. Věděli jste, že za Amazon Courtem je umístěný ping-pongový stůl? Kdo říká, že obchod se dá dělat jenom na golfu či na tenisu? Už máte v práci erární set míčků a pálek? A mohli bychom ho vidět?

Přejeme vám snesitelné kancelářské léto!