Kam dnes na zahrádku? Vybíráme 5 karlínských podniků, které mají nejhezčí venkovní posezení

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 30. 6. 2023
Foto: úvodní – unsplash.com

Sluníčko, čerstvý vzduch a čas vysedávání na zahrádkách s dobrým jídlem a pitím je konečně tady. Karlín je prošpikovaný malebnými podniky s venkovním posezením téměř na každém kroku. Zahrádku si tak můžete užít při snídani, obědové pauze, večerním drinku po práci i při odpoledním kafi. Kde načerpat vitamin D a užít si místní dobroty? Mrkněte na naši oblíbenou pětici karlínských zahrádek.

Etapa

Pokud zatoužíte po pomalém ránu na zahrádce, zajděte do Etapy. Kvalitní káva je tu samozřejmostí a není snad jídla, které by tu neměli vyladěné do posledního drobku. Z nového letního menu vyzkoušejte třeba máslové lívance s poctivou porcí černého rybízu a medové zmrzliny a k tomu si dejte osvěžující cold brew. Za ochutnávku rozhodně stojí i studená polévka z květáku, pórku a okurek. Zahrádka je většinu dne ve stínu, případně vás před sluníčkem ochrání stromy. Na večer je tu pak díky světýlkům příjemná atmosféra. Jestli se sem chystáte ráno, můžete si na zahrádku udělat rezervaci. Berou je hned na otevíračku v 9:00 nebo 9:15. Nic ale není ztraceno, pokud se vám nepodaří místo zamluvit. Rezervují tu zhruba polovinu kapacity, aby měli místo právě i pro volně příchozí hosty.

Kasárna Karlín

Velkorysý venkovní prostor Kasárny Karlín kromě vychlazených drinků a kávy nabízí také spoustu kulturního a sportovního vyžití. Děti tu můžou pobíhat po dvoře nebo si hrát na hřišti, sportovci zase ocení hřiště na beach volejbal i možnost vypůjčit si sadu na pétanque. O pití a něco malého k svědku se postará kavárna Bazén a sobotní večery tu patří letnímu kinu. V červenci se můžete těšit na staré české klasiky jako jsou Vesničko má středisková, Návrat idiota nebo Samotáři.

Arthur’s PUB

Jednu z nejhezčích karlínských zahrádek má bezpochyby Arthur’s PUB, stylový podnik, kde se potkává to nejlepší z dublinské ulice Temple Bar – skvělé jídlo, unikátní drinky, skotská whisky i irské pivo Guinness. Jejich zahrádka je malá oáza klidu, takový skrytý poklad v srdci Karlína. Dominují tu rozkvetlé kaštany, které vytváří příjemný stín, a tak vám tu bude hezky i v tom největším horku. Vychutnáte si tu obědy a večeře, ať už s přáteli, kolegy nebo třeba s vaší drahou polovičkou. Zahrádka Arthur’s PUB se také hodí pro pořádání oslav nebo jiné společenské akce, kapacitu má 93 míst k sezení.

Beer Garden

Beer Garden je slunné místo na terasách hotelu Hilton Prague s nádherným výhledem na Vltavu. Živá hudba každou sobotu, mexický street food i česká klasika, letní koktejly od Aperolu Spritz až po Bombay Sunset, dětský koutek, stolní fotbálek a skvělá vyletněná atmosféra. Ideální místo, kam vyrazit s kolegy na drink po práci! Kapacita zahrádky je asi 200 lidí, takže se skvěle hodí i pro firemní akce nebo větší oslavu.

Dva kohouti / Bufet Karlín / Terminál

Prostorný dvorek, o který se dělí hned tři podniky – Bufet, Dva kohouti a Terminál, je asi tou nejvychytanější zahrádkou v celém Karlíně. Využít tu můžete nabídku všech tří sousedů. Ke Dvěma kohoutům si skočte pro pivo nebo něco malého na zub. Pro pořádný nášup pak zamiřte k pultu Bufetu, kde vám naservírují trhané maso, holandský řízek, dokonalé carpaccio nebo burger. Máte chuť na „asii“? Zajděte si do Terminálu pro jejich skvělé bao buns. Nečekejte ale žádné extra klidné posezení, na tomhle dvorku to žije!