Miloš Čermák: 10 malých katastrof, které se vám můžou stát kdykoliv a skoro určitě se aspoň jedna stane i dnes

Autor: Miloš Čermák
Datum: 27. 2. 2020

1) Přišli jste na večírek. Ale jste první.

To nechcete. Večírky už samy o sobě jsou stres, protože jejich organizátoři si z nějakého důvodu myslí, že podmínkou dobrého večírku je promíchat lidi, kteří se a) neznají, b) nemají rádi. Když ale navíc přijdete první, znamená to, že jste něco udělali špatně. Buď jste přišli příliš brzy, nebo jste přišli včas (ale z nějakého důvodu jde o večírek, kam je správné chodit pozdě), anebo jste přišli jinam. Znám manžele, kteří přišli na večírek, strávili s jiným párem, který sotva znali, dvě hodiny a teprve pak se ukázalo, že přišli na večírek, který se koná u někoho jiného.

2) Jdete ze supermarketu, v levé ruce máte úplně narvanou jednu igelitku, v pravé ruce druhou, v podpaží ještě dvě veky a blížíte se k autu.

Je samozřejmě zamčené a vy máte klíč v kapse. S vypětím všech sil přesunete obě tašky i veky do levé ruky a pravou rukou sáhnete do pravé kapsy kalhot, kde máte klíče od auta. Vždycky. Tedy kromě dneška, kdy je máte zcela výjimečně v levé.

3) Stejná situace, jen věci přemístíte do pravé ruky a levou rukou sáhnete do levé kapsy.

Klíče máte v pravé jako vždycky, copak nepřemýšlíte?

4) Napíšete fakt dobrý post na Facebook, někdo jiný ho ani neolajkuje a napíše pod něj svůj komentář, který pak získá víc lajků než váš původní post.

Ultimátní prohra. Proboha, hlavně to nekomentujte.

5) Olajkujete post na Instagramu. Ale omylem!

Chtěli jste jen odstranit z displeje nějaký vlas nebo jinou nečistotu a s hrůzou jste zjistili, že jste zmáčkli lajk. A je to zrovna post člověka, kterého nemáte rádi! Jeden z mála, takže si toho určitě všimne. Znáte lidi, určitě z toho bude vyvozovat sáhodlouhé závěry. Co teď? Můžete samozřejmě post „odlajkovat“, ale toho si také všimne a bude to ještě divnější. Takže to necháte být. Je to zapeklitá, nepříjemná situace.

6) Díváte se na seriál a uprostřed epizody, kterou zrovna sledujete, je trochu nudnější pasáž.

To naštěstí není problém, vždyť ji lze přeskočit a epizodu posunout o pět až deset minut dopředu. No jo… ale vy zároveň zjistíte, že seriál nesledujete ani na Netflixu, ani stažený z Uložto, ale v reálném čase v televizi.

7) Jste s někým na obědě a on si objedná přesně to samé, co vy.

Stejnou polévku i hlavní jídlo. Samozřejmě vám to vůbec nemusí vadit a vlastně je to jedno, ale vás to stejně rozhodí, protože vám to přijde nějak příliš osobní a svým způsobem drzé. Asi jako kdyby začal napodobovat vaši intonaci nebo si koupil tričko se stejným nápisem.

8) Čekáte na semaforech na zelenou a jste v pořadí druhé auto.

Konečně naskočí zelená, ale člověk před vámi stojí. Rozčílí vás to, ale musíte počkat 2,36 vteřiny, což je psychology experimentálně určený čas, odkdy po naskočení zelené už není nezdvořilé na toho pitomce před vámi zatroubit (dobře, to přesné číslo jsem si vymyslel, ale tak nějak to je). No, a když ten čas uplyne a vy se chystáte krátce a důrazně na člověka zatroubit (protože si čte, píše esemesku, usnul nebo má slabý infarkt), V TU CHVÍLI se rozjede. Máte pak ještě půl dne takový nepříjemný pocit něčeho nedokončeného. Asi jako když se vám chce kýchnout, ale nekýchnete.

9) Jste na poradě, trvá dlouho, vy nevíte, jak si sednout, a židle udělá takový divný zvuk.

Všichni se na vás podívají. Někdo se dokonce zasměje. A vy se hned snažíte ten zvuk zopakovat, aby bylo jasné, že ho způsobil pohyb židle po podlaze a že to opravdu nebylo NIC JINÉHO, ale už se vám to nepovede.

10) Vejdete do výtahu, kde se někdo předtím upšouknul.

Ale už tam není. Přijela pouze kabina se zmíněným prdem. Zjistíte to, když vejdete. Je to nechutné. Zvedá se vám žaludek. Ale co dělat? Můžete vystoupit a nechat výtah odjet, ale pokud zrovna v domě není větší provoz, může se stát, že se jen zavřou dveře a kabina zůstane stát v patře. Anebo se prostě sebezapřete, rychle nastoupíte, zmáčknete své patro nebo přízemí a snažíte se co nejmíň dýchat. Jako jeden můj kolega. Ale pozor, ať se vám nestane to, co jemu: že o patro níž výtah cinkne, otevřou se dveře… a do kabiny přistoupí nejhezčí sousedka bydlící v domě.