Pro kafe cestou do práce? V Karlíně je nespočet možností!

Autor: Barbora Votavová
Datum: 6. 9. 2021
Foto: Barbora Votavová

Když ráno nestíháte, ale chuť na kávu je silnější než vy, potřebujete zajít na spolehlivé místo. Někam, kde vám udělají super kafe v super čase.

Kafe Karlín

Vyhlášený karlínský espresso bar je jistota, když chcete kafe skutečně rychle a kvalitně. Kafe Karlín patří mezi kavárenské špičky už nějaký ten pátek a kafe na cestu vám tu připraví rychleji než přijede tramvaj. Chystají ho tu ze zrnek z vlastní pražírny Kávový klub, které si můžete pořídit i domů, včetně veškeré výbavy pro domácí přípravu. Sametové cappuccino, pořádně silné espresso nebo horký batch, který voní až na tramvajovou zastávku. Baristé se tu na vás těší každý den, ve všední dny už od 7:30. Ať jste fit a plní energie už před první pracovní schůzkou!

Kafe Garáž

Jako u kámoše v garáži. Přesně tak si budete připadat v malé kavárně Kafe Garáž, kterou najdete přímo u tunelu spojující Karlín a Žižkov. Útulný podnik otevřel letos v březnu a je ideální, když potřebujete právě kafe s sebou. Na žádné velké vysedávání to tu není, ale pokud budete chtít na chvilku odpočívat s nápojem v ruce a počasí vám bude přát, poslouží vám lavička hned vedle vchodu nebo zaparkované sáňky. Kromě kávy si tu pochutnáte také na skvělých limonádách i na něčem ostřejším, od lokálního piva až po pálenky. Otevřeno tu mají každý den, ve všední dny roztáčí stroje od 9 hodin. 

Pekárna Praktika

Máte chuť na kafe? Potřebujete si koupit něco ke snídani? A co teprve chleba na večeři? Pokud vás čeká náročný pracovní den a nemáte času na zbyt, v pekárně Praktika zvládnete cestou do práce vše najednou. Pořídíte tu kváskový žitný nebo špaldový chleba, něco slaného i sladkého na zub a připraví vám tu skvělou kávu. Perfektní batch brew i flat white s pěknou jako samet. Brány Praktiky otevírají v 7:37, pouze ve všední dny.

The Cup

Malá kavárna, kde vám nachystají super kafe, pochutnáte si tu na sladkých a slaných dobrotách, a navíc mají otevřeno už od 7 hodin ráno! The Cup je dalším nováčkem na karlínské kávové scéně a narazíte na něj cestou z Florence, kousek od Negrelliho viaduktu. Káva je tu na jedničku a stejně tak i občerstvení. Každý den tu chystají k snídani nebo ke svačině obložené chleby a bagely, na kterých se rozhodně nešetří.

EMA espresso bar

Pokud se cestou do práce pohybujete kolem stanice metra Křižíkova, pro svou ranní dávku kofeinu se zastavte v Emě. Tady se můžete spolehnout na perfektní servis a samozřejmě dokonalou kávu. Ať už si objednáte s mlékem, bez mléka, horkou, ledovou… taky nikdy nemůžete šlápnout vedle. Dokonce si tu můžete pořídit pecen chleba, který sem vozí z Alf & Betu. Otevřeno mají každý všední den od 8 hodin.