Byznys snídaně v Karlíně. Pět tipů, kam se nemusíte bát vzít klienta nebo kolegu

Autor: Barbora M. Votavová
Datum: 17. 4. 2023

Řešíte často, kam zajít s klientem nebo kolegou na schůzku a ještě se u toho dobře nasnídat? A ideálně v Karlíně, ať to pak zpátky do kanceláře nemáte přes půlku města? Pak se vám bude hodit naše pětice oblíbených podniků, kde si v klidu popovídáte i příjemně posnídáte.

Spojka Karlín

Restaurace Spojka Karlín, kterou najdete v kancelářské budově Praga Studios, nabízí moderní jídla, která si zamilují vegetariáni, vegani i bezlepkáři. Věděli jste ale, že kromě skvělého oběda nebo večeře, si tu pochutnáte také na snídaních? Snídaňové menu tu podávají každý všední den od 8 hodin do čtvrt na 12. Ideální pro ranní ptáčata a brzké pracovní schůzky. Výběr snídaní je ve Spojce Karlín pestrý, převažují však slané snídaně. Od klasické anglické snídaně, přes šakšuku a avokádový toust až po vejce na několik způsobů. Na jejich webu si můžete pohodlně vytvořit rezervaci, ať máte jistotu, že pro vás budou mít ráno volný stůl.

Eska

Karlínský podnik patřící pod Ambiente je super místo pro byznys snídaně i dlouhé brunche o víkendu. Eska je prostorná, prosvětlená, s příjemnou obsluhou a lákavou snídaňovou nabídkou, kterou podávají od 8 do půl 12. Hlavní hitem menu je snídaně Karlín s chlebem grilovaným na dřevě, míchanými vejci, marinovaným lososovitým pstruhem, farmářským sýrem, čerstvou zeleninou, smetánkem a fermentovanou limonádou. Výtečná je také jejich omeleta, párky z A-masa nebo palačinky jako od babičky. Eska má navíc vlastní pekárnu. Jen těžko odoláte jejich čerstvým loupákům, buchtám a koláčům. Pečou tu také výtečný chléb, stloukají čerstvé máslo, vyrábějí marmelády a pomazánky. Všechno tu můžete nejen ochutnat, ale pořídit také domů. Eska je v Karlíně velmi oblíbená, a tak doporučujeme udělat si na webu předem rezervaci.

Yes kafe / wine

Klidné místo s výhledem na Vltavu, které ještě není tak profláknuté. To je kavárna Yes kafe / wine, kterou najdete jen kousek od Přístavu. Ve všední dny otevírají už v 8:30 a rezervaci si dělat nemusíte. Míst k sezení je tu dost a až se oteplí, příjemné posezení bude také na prostorné zahrádce. Tady budete mít na pracovní schůzku klid a když si budete chtít hned po ránu připít na domluvenou spolupráci, ani to nebude problém. Jak už název podniku napovídá, prim tu nehraje jen káva, ale také kvalitní vína. Perfektní jsou samozřejmě také dobroty z kuchyně. Zajít sem se vyplatí, ať už máte chuť na slané, či na sladké. My doporučujeme vyzkoušet klasiku vejce benedikt nebo nadýchané lívance.

Bistro Proti produ

Mix domácí “babičkovské” kuchyně a středomořských specialit, snídaně po celý den, domácí limonády i oldschool pražená káva dle tradic klasické italské školy. Bistro Proti proudu je karlínská stálice, kde si dáte báječnou snídani, vychutnáte skvělý oběd a večer posedíte u dobrého vína. Za oblíbeným podnikem stojí David Konečný a Karolina Konečná, známá tvář na české gastroscéně. Původní profesí novinářka, autorka populární kuchařky z ostrova Sardinie a majitelka dalšího oblíbeného bistra v Karlíně – Avocado Gang. Když na konci března 2015 Proti proudu otvírali, v Karlíně byste kavárny s výběrovou kávou a moderní restaurace spočítali možná na prstech jedné ruky. Koneční dali tenkrát na svou intuici, že tato část Prahy skýtá velké možnosti a jednou z ní bude skvělé místo. A vyplatilo se.

Na snídaně je tu (stejně jako celý den) frmol, takže rezervaci velmi doporučujeme. Dopolední nabídka je pestrá, pochutnají si milovníci sladkých i slaných snídaní. Kromě klasiky jako jsou míchaná vejce nebo vejce do skla, zde můžete ochutnat tajnou pomazánku se složením, které vám neprozradí. Zároveň můžete se svým doprovodem nostalgicky zavzpomínat nad hrnkem kakaa a rohlíkem s domácím máslem a marmeládou. Skvělá příležitost na rozproudění neformální konverzace. V Proti proudu se vám určitě zalíbí také milé prostředí – jednoduchý, avšak elegantní interiér a vždy milá a usměvavá obsluha.

Fuel Bistro

Prostorné a designově zajímavé Fuel Bistro nás zaujalo na první pohled. Je stranou hlavnímu karlínskému dění, a tak budete mít na schůzku klid a větší jistotu, že i v pozdějších dopoledních hodinách seženete volný stůl. Podnik sídlí v kancelářské budově AFI Butterfly v Pernerově ulici a otevřeno mají každý den od 9 hodin. Do Fuel zajděte, pokud preferujete zdravou a vyváženou stravu. Výborné jsou třeba proteinové vafle s banánem, šakšuka s vejcem a pečenou zeleninou nebo sendvič s pražskou šunkou, bylinkovým cottage a bylinkami. Jídla a vitamíny nadupaná smoothies tu připravují z lokálních surovin a některé homemade produkty si můžete odnést i domů. Dokonce tu praží i vlastní kávu.