YOLO: Zdravé jídlo jako základ

Autor: Barbora Votavová
Datum: 25. 11. 2019
Foto: Barbora Votavová

Když se chcete najíst zdravě, můžete si dát maximálně salát. Říká kdo?!

Už zvenčí váš pohled přiláká velký prosklený prostor, minimalistický nábytek a designová svítidla. YOLO je novým přírůstkem mezi karlínskými bistry, kde si dávají záležet na čerstvém a zdravém jídle. Je ideální na pracovní schůzky a posezení u jídla s kolegy z práce.

YOLO sídlí v nové kancelářské budově AFI Butterfly v Pernerově ulici. Otevřeno mají pouze ve všední dny od 9 do 15 hodin, což bistro předurčuje k návštěvám během snídaně nebo obědové pauzy. 

A proč byste vůbec měli nové bistro navštívit? Samotní majitelé si ho otevřeli tak trochu pro sebe. Chyběl jim totiž na trhu podnik, kde by se dobře najedli. Zdravě, bez polotovarů, bez smaženého jídla, zkrátka bez kompromisů. Z této myšlenky tak vzešel i samotný název YOLO aneb You Only Live Once. 

Základem jejich menu jsou lehké, přesto poctivé pokrmy z čerstvých surovin. Prim tu hrají většinou recepty ze světové kuchyně, ale nechybí ani česká jídla, která jsou však pojata originálním a neokoukaným způsobem. Ke snídani nabízí pošírovaná vejce s naprosto dokonalou holandskou omáčkou, lívance na sladko se sezónním ovocem nebo lívance na slano s lososem. Jen pozor, pokud máte opravdu vlčí hlad, snídaně podávaná na malém talířku vás asi jen tak neuspokojí. 

Skvěle se tu však najíte především v poledne. Každý den je v nabídce jiné polední menu, na kterém najdete jedno hlavní jídlo a jednu polévku. K obědu si tu můžete pochutnat třeba na poké misce, ratatouille, burgundském hovězím, rybách, ale i české klasice jako je koprovka.