Před vlezlým podzimem už v Karlíně není úniku… Říká kdo?!

Autor: Tereza Vlková
Datum: 28. 11. 2022
Foto: WineList, Chillin, River Rink

Po prvním letošním pražském sněžení si můžeme definitivně říct: pěkné počasí je dávno v čudu. Jak si tohle období zpříjemnit, než všude zvítězí vánoční atmosféra? Kde se zahřát a udělat si radost v blízkosti River City Prague? Tak přesně na to se podíváme v dnešním článku.

Polévka
Nejdřív něco teplého do žaludku, říká vždycky babička – a my souhlasíme. A protože polévka je grunt, doporučíme vám jako první karlínskou Polévkárnu, kde si každý všední den můžete vybrat z několika různých polévek. V nabídce je vždy nějaká bez lepku a některá vegetariánská. Kromě nich nezapomeňte ani na místní chačapuri a o teplo v bříšku máte postaráno.

Svetr
Svetr je tématem téhle zimy! Pokud ještě stále potřebujete ten letošní, mrkněte na kousky z vlny, kašmíru či merina třeba v Hvězdném bazaru. Nákupem z druhé ruky v tomto obchodě ušetříte finance, planetu, a ještě přispějete na dobrou věc. A když budete mít trochu štěstí (a pokud po tom toužíte), můžete tu ulovit i kousek po nějaké známé osobnosti.

Bruslení
Přestože v Praze už Vltava nezamrzne, není tady bruslení jen věcí minulosti. Věděli jste, že už můžete chodit na brusle přímo v River City Prague? Že led je studený, a my tu píšeme o zahřátí, je sice pravda, ale pohyb je přece to nejlepší, jak při pobytu venku vyhnat chlad z těla. I v letošním roce funguje River Rink v plné parádě. S půjčovnou bruslí, hrazdiček a helem, aprés-skate barem, gastro boudou a s Poctivým svařákem!

Svařené víno
Když už jsme u svařáku – už máte svého letošního favorita? Že se svařák reálně nevaří, ví už dnes (snad!) každý. I tak se ale kvalita nápoje mezi podniky může zásadně lišit. Pokud si potrpíte na tenhle teplý nápoj, dejte nám do komentářů vědět, kde vám v Karlíně chutná nejlíp. My svého favorita nově našli ve WineList.

Sauna
Jak lépe prohřát celé tělo až do morku kostí než v sauně? Nic lepšího nás nenapadá! V Karlíně je nyní navíc možnost užít si saunování v naprostém soukromí a luxusu – jen vy a partner či partnerka. Chillin je jedinečné místo pro speciální příležitosti, kde jste po dobu vaší rezervace v objektu úplně sami, a můžete si tak dokonale odpočinout.

Deka a svíčky
Pokud je pro váš pocit tepla stěžejní hygge, tedy pohoda, pohodlí domova a každodenní krása v malých věcech, pak vám doporučíme z kanceláře raději rovnou utíkat domů a tam se zabalit do stylové teplé deky nebo přehozu a zapálit si svíčku. Na výběr těch vyrobených z ekologických materiálů a pocházejících z etické výroby se můžete dojít podívat do karlínského obchodu Nila.

Přechod mezi podzimem a zimou nemusí být zrovna vaše nejoblíbenější období, ale najít na něm pozitiva se dá! Zvlášť v Karlíně, kde máte vše, co by kamenem dohodil.